شریعتی: تعداد آزمایشگاه های همکار متناسب با حجم تجارت نیست.

بدون دیدگاه

مدیران آزمایشگاه های همکار استاندارد در بخش فرآورده های نفتی به منظور بررسی مسائل و مشکلات این حوزه با رییس سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و گفت  و گو کردند.
غلامرضا شریعتی در این نشست پس از استماع درخواست ها و مشکلات آزمایشگاه های مشتقات نفتی با بیان اینکه در جهت اصلاح امور مربوط به آزمایشگاه ها از هیچ کوششی دریغ نخواهیم داشت، گفت: هم اکنون 31 آزمایشگاه همکار در زمینه نفت و مشتقات نفتی در کشور فعالیت دارند که 18 آزمایشگاه اکرودیته و دارای گواهینامه 17025 هستند.
وی متناسب سازی آزمایشگاه ها با حجم تجارت را ضروری دانست و اظهار داشت: آزمایشگاه های تخصصی با داشتن تجهیزات، دستگاه های مدرن، نیروی متخصص و کارآمد، به عنوان آزمایشگاه های همکار استاندارد در کشور به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
وی در واکنش به درخواست مدیران آزمایشگاه های همکار در خصوص توزیع عادلانه نمونه و تعیین نرخ تعرفه آزمایشگاهی متناسب با خدمات اظهار داشت: با طراحی نرم افزار در آینده نزدیک توزیع نمونه به آزمایشگاه های همکار به صورت منطقی و عادلانه انجام می شود.
شریعتی در همین زمینه ادامه داد: با سیستمی شدن ارسال نمونه علاوه بر رعایت فاصله مکانی، هرگونه ارتباط بین ارسال کننده نمونه با آزمایشگاه مربوطه حذف می شود.
وی گفت: با فعال شدن سیستم نرم افزار پرداخت هزینه های آزمایشگاهی، وصول مطالبات بدون تاخیر انجام خواهد شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، مشاوره فنی متخصصان را برای پیشبرد امور موثر دانست و گفت: با تشکیل کمیته فنی آزمایشگاه نفت و فرآورده های نفتی و برگزاری جلسات مستمر، ضمن دریافت مشاوره های تخصصی، بسیاری از چالش ها و مشکلات فعلی رفع خواهد شد.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست