افزایش اقدامات اقلیمی در استرالیا از طریق استانداردها

بدون دیدگاه

بنا بر اعلام استاندارد استرالیا، استانداردها در کمک به کاهش گازهای گلخانه ای و حرکت در جهت حذف انتشار کربن با تمرکز بر استفاده نوآورانه از فناوری هیدروژن نقش کلیدی دارند.
با وجود طولانی بودن این مسیر، استرالیا با داشتن صنایع اولیه پیشرفته و همچنین ذغال سنگ یکی از بزرگترین کشورهای منتشر کننده گاز دی اکسید کربن در جهان است که سبب طرح دیدگاه هایی در ایجاد تعهد ملی استرالیا برای به صفر رساندن انتشار این گاز تا سال 2050 شده است.
در سال 2019 تصویب سند استراتژی ملی هیدروژن در استرالیا موجب ترغیب علاقه سرمایه گذاران داخلی و بین المللی به استفاده از هیدروژن پاک شد. نقشه راه سرمایه گذاری فناوری دولت به دنبال روشهایی برای کنار گذاشتن صنعت ذغال سنگ استرالیا و رفع نگرانی ها درباره تغییرات اقلیمی جهان از طریق سرمایه گذاری در هیدروژن و سایر فناوریهای کمک کربن است. با توسعه یافتن فناوری جدید و در هم آمیخته شدن آن در زندگی روزمره، شاهد نقشی برای استانداردهای بین المللی خواهیم بود.
استاندارد استرالیا با اذعان به اهمیت استانداردها در حمایت از آینده پایدار از طریق تعامل فعال با بخش هیدروژن که به سرعت در حال رشد است، به توسعه هیدروژن به عنوان یک بخش کلیدی در ساخت و ساز در دوران گذار استرالیا به سمت انتشار کربن صفر کمک کرده است.
تاسیس کمیته ملی فناوری های هیدروژن که کمیته متناظر کمیته فنی بین المللی فناوری های هیدروژن ایزو و همچنین کمیته فنی بین المللی فناوری های پیل سوختی IEC است، یک گام بزرگ رو به جلو به شمار می آید.
کلیه جنبه های هیدروژن در زنجیره ارزش به عنوان حامل انرژی تحت پوشش این کمیته جدید قرار گرفته است که عبارتند از: تولید، ذخیره سازی، جابجایی، اندازه گیری، حمل و نقل و توزیع هیدروژن به شکل خالص یا به صورت مخلوط با سایر گازهای سوختی، کاربری های مربوط به مصرف کننده نهایی مانند زیرساختهای سوخت گیری هیدروژنی، تجهیزات سیار، لوازم خانگی و صنعتی، تولید برق و گرما.
منبع: وبسایت ایزو

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست